facebook

tréninky a skupiny

nábor dětí od 8 let
Na kajaku se začíná závodit už od osmi let, proto mají výhodu závodníci, kteří začínají s tréninkem už v tomto věku (8-10let). Čím starší závodník, tím složitější a těžší je se naučit stabilitě a trvá mnohem déle než si závodník jízdu na kajaku nebo kanoi osvojí. V dospělosti je to téměř nemožné, samozřejmě existují výjimky... :-)
 
Přihlášku najdete zde
 
Malí závodníci trénují spíše hrou a důraz se klade na rozvoj všestrannosti. Běh, obratnost, ohebnost, rovnováha, držení těla, posilování vlastní vahou....
Naším zájmem, pokud počasí dovolí, je pobyt venku. S věkem se přidávají nároky na sílu a vytrvalost.
Tréninky probíhají v loděnici a okolí, několikrát do roka vyjíždíme na soustředění jarní, letní, zimní.
V zimní přípravě hodně využíváme tělocvičnu, posilovnu, pádlovací bazén. Probíhají i plavecké tréninky. Pokud počasí pomůže, upravujeme na louce vedle loděnice v zimě běžecké stopy a ovál na bruslení. Takže naši závodníci mohou i v běžném školním týdnu prohnat běžky.
 

vybavení na trénink

Trénink na vodě: špricka, triko dl. rukáv, dl. spodky (vhodnější je termoprádlo ), 2. popřípadě 3. vrstva (triko, šusťáková bunda), čepice, čelenka, ponožky, nátepníky, návleky na pádlo. Vše vícekrát, pro případ "cvaknutí".
Trénink v tělocvičně: pevná obuv pouze do tělocvičny! Triko, trenky.
Prosíme rodiče, aby v rámci svých možností, pořídili svým dětem florbalovou hůl.
Žáci a starší závodníci budou též potřebovat vlastní TRX (černo-žluté popruhy) na posilování vlastní váhou. Důležité! Cvičit s tím budeme každý týden i na soustředěních. (prodejna Insportline - Lihovar nebo insportline.cz multiTrainer 1 290,- Kč).
Běžecký trénink: boty na běh v terénu, šusťáková bunda, triko dl. rukáv, kalhoty, čepice, čelenka.
Pádlovací bazén: triko, krátké elasťáky, popř. plavky.
Plavání: plavky, plav.čepice, plav. brýle, 100,- Kč zálohu na skříňku.
Případnou neúčast na pravidelném tréninku prosím omluvte příslušnému trenérovi (stačí SMS).
Nátepníky, špricdeky, návleky na pádlo atd. si můžete objednat - info Ilona

tréninky

Pondělí – pátek od 16 do 18 hod, dle možnosti dětí, kromě čtvrtka. Nabízíme všestranný sportovní rozvoj. Běh, posilování, plavání, jízda na lodích... Letní a jarní soustředění, spousty výjezdů na závody. V zimě soustředění na horách, tělocvična, pravidelný trénink v plaveckém a pádlovacím bazénu. To vše ve společném kolektivu stejně starých  kluků a holek. Sport je vhodný i pro alergiky a astmatiky.
Trénují zde děti od 8 let až do dospělosti.

loděnice

je nově zrekonstruovaná. Máme tělocvičnu, posilovnu, pádlovací bazén – velmi důležitý pro zimní přípravu, hřiště, saunu. Výhodou je i poloha loděnice, klidnější část Vltavy, krytá ostrovem zajišťuje bezpečný trénink i těm méně zkušeným sportovcům. Loděnice je snadno dostupná MHD a okolí víc než vhodné pro běžecký trénink.